Czy warto wynajmować magazyny?

Czy warto wynajmować magazyny?

Wiele firm działających w szeroko rozumianej branży logistycznej nie posiada własnych hal magazynowych – alternatywą w tym przypadku są oferowane przez firmy deweloperskie magazyny na wynajem. Są to rozwiązania korzystne zarówno dla najemcy, jak i właściciela.

Największym zainteresowaniem cieszą się parki magazynowe, w których obrębie znajduje się wiele obiektów magazynowych o różnym metrażu oraz dodatkowym wyposażeniu technicznym.

Magazyn na czas określony

Dokumentem regulującym uzgodnienia pomiędzy najemcą i właścicielem magazynu, jest odpowiednio skonstruowana umowa, zawierająca zapisy dotyczące praw i obowiązków obu stron. W zapisach powinna znajdować się także informacja dotycząca okresu korzystania przez najemcę z powierzchni magazynowej – zazwyczaj są to przedziały czasowe od dwóch do pięciu lat, z jednoczesnym uwzględnieniem ewentualnego przedłużenia umowy, nietrudno więc zauważyć, że jest to doskonała propozycja dla firm mobilnych, które w bliższej lub dalszej przyszłości planują zmianę siedziby.

Wynajem magazynów to rozwiązanie korzystne dla obu stron – najemca ma możliwość negocjowania warunków umowy, należy jednak pamiętać, że kwestia ta powinna być uwzględniona przed podpisaniem dokumentu.

Lokalizacja

Nietrudno zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszy się wynajem magazynów, które znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach, mniej popularne są obiekty na obrzeżach miast, nie mniej jednak koszty związane z wynajmem są w tym przypadku znacznie niższe – jest to swoista rekompensata za ewentualne niedogodności, jakim musi sprostać klient.

Warto także podkreślić, że najemca nie ponosi żadnych kosztów związanych z usterkami, które stanowią wynik standardowego użytkowania powierzchni magazynowej – utrzymanie obiektu to obowiązek właściciela.

Śmiało można więc stwierdzić, że wynajem magazynów to doskonała propozycja dla firm, które poszukują wygodnych rozwiązań magazynowych na czas określony. Wynajmowane obiekty służą zarówno do przechowywania majątku firmy, jak również prowadzenia produkcji.

Magazyny w Mazowieckim – https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/mazowieckie

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz