Kominki tradycyjne – do jakich wnętrz pasują?

Kominki tradycyjne – do jakich wnętrz pasują?

Chcesz zamontować w swoim domu tradycyjny kominek? Marzy Ci się spędzanie zimowych i jesiennych wieczorów przy własnym kominku, patrząc na trzaskający wesoło ogień i odczuwając ciepło płynące od niego? Jest to marzeniem wielu osób! Kto posiada własny dom, najczęściej stara się ów marzenie spełnić – można to zresztą obecnie zrobić również posiadając mieszkanie w bloku.

W tym drugim przypadku być może kominek będzie mniej tradycyjny z racji na funkcje, jednak jego wygląd może pozostać tradycyjny. Tylko do jakich wnętrz takowy w ogóle pasuje? Coraz więcej osób decyduje się na aranżację pomieszczeń w stylu nowoczesnym, współczesnym – a z takimi klasyczny kominek niestety będzie się zanadto kłócił!

Gdzie zatem można go zamontować?

Kominki tradycyjne to w naszym rozumieniu takie, które wyglądają bardzo klasycznie – są zabudowane cegłą, bądź kamieniem, a ich znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna belka, umieszczona ponad paleniskiem. Może pozostać pusta, ale można na niej również ustawiać przeróżne rzeczy, jak zdjęcia. Bardzo charakterystyczny jest również widok skarpet świątecznych, zawieszonych na niej w oczekiwaniu na prezenty – znany z amerykańskich filmów, a który wiele osób chce odtworzyć w swoim domu.

Styl

Taki rodzaj kominków świetnie się sprawdzi we wnętrzach klasycznych – w salonie, w którym stanie sofa, fotele i mały stolik kawowy. Wnętrza klasyczne są eleganckie i gustowne. Niekoniecznie posiadają proste formy – mogą być równie dobrze dosyć ozdobne. Takie kominki będą także znakomitym dodatkiem do wnętrz historyzujących – nawiązujących do jakichś dawnych epok. Świetnie będą się również komponować w pomieszczeniu o wystroju rustykalnym, albo industrialnym. Dodadzą też niewątpliwie ciepła salonowi czy sypialni zaaranżowanych w stylu prowansalskim. Obecnie najpopularniejszy jest styl skandynawski – i on także będzie świetnie harmonizował z takimi tradycyjnymi piecykami. Należy jedynie uważać, by nie ustawiać zbyt wielu drewnianych przedmiotów przy kominku – dla bezpieczeństwa.

Zobacz modne aranżacje kominków w salonie: https://kratki.com/pl/kominek-w-salonie-pomysly-na-aranzacje/

Podobne wpisy:

This entry was posted in Porady.

Dodaj komentarz